Kadra pedagogiczna

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych wychowawców dbających o ciepłą, życzliwą atmosferę w przedszkolu.

Nauczyciele posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie nauczania przedszkolnego. W swojej pracy wykorzystują najnowsze pomysły, metody i formy pracy. Ponadto zapewniają każdemu dziecku czas, uwagę i indywidualne podejście.

Dyrektor – Angelika Szeliga

GRUPA NAJSTARSZA:

5-6 latki – wychowawca - p. Angelika

Pani Angelika jest osobą która rozumie potrzeby emocjonalne dziecka. Odpowiedzialna, życzliwa – dzieci czują się bezpieczne. Cierpliwa, serdeczna i opiekuńcza.  Stawia dzieciom zadania do wykonania i czuwa aby były one prawidłowo realizowane i doprowadzane do końca. Wyrabia w ten sposób u nich wytrwałość, samodzielność i samokontrolę.

Do podstawowych obowiązków wychowawcy należą:

- opowiadanie historyjek,

- nauka piosenek,

- organizowanie zajęć plastycznych,

- wspomaga rozwój intelektualny i fizyczny

- uczy podstawowych umiejętności na temat: matematyki, liter.

Czuwa nad prawidłowym rozwojem każdego dziecka i w przypadku zauważenia nieprawidłowości powiadomią i współpracuje z  rodzicem.

GRUPY ŚREDNIE:

*Grupa 3-4 latki – wychowawca - p. Marta

*Grupa 3 latków - wychowawca - p. Martyna

Panie z tych grup są  pogodne, uśmiechnięte i odpowiedzialne. Czuwają nad bezpieczeństwem w trakcie zabaw.  W ciągu dnia każda Pani organizuje i prowadzi zajęcia dla dzieci oraz wyrabia u nich samodzielność i współpracę w grupie. Do podstawowych obowiązków należą m.in.:

- czytanie bajek,

- nauka piosenek,

- organizowanie zajęć plastycznych.

Ponadto uczą przedszkolaków podstawowych umiejętności, np. kolorów, cyfr, liter, ćwiczenia gimnastyczne i ruchowe oraz wspomagają dzieci w wykonywaniu codziennych czynności, np.: dbanie o higienę, ubieranie się, jedzenie, a także informuje rodziców o rozwoju dziecka. Swoim zachowaniem, osobowością oraz postawą stymulują rozwój dziecka.

GRUPY ŻŁOBKOWE - wychowawca:

p. Basia i p. Patrycja

Odpowiedzialne, pogodne i cierpliwe. Stwarzają warunki aby każdy z podopiecznych czuł się bezpieczny i kochany. Dbają o higienę, ubieranie, jedzenie.   Do podstawowych obowiązków należą:

- opieka nad dziećmi

- czytanie bajek,

-  zabawy przy muzyce relaksacyjnej,

-  zabawy ruchowe.